AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

W CZASIE ADWENTU MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH:
600  (MSZA ŚW. RORATNIA), 900, 1700 (MSZA ŚW. RORATNIA)


Ogłoszenia Duszpasterskie
na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Po Mszy o 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl.I i II

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj Mszą św. o 15.00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Rafała.

4. Chorych odwiedzimy we wtorek od 7.00. 

5. Roraty w poniedziałek i wtorek o 6.00 i 17.00. We wtorek od 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi. W środę kancelaria nieczynna. 

6. Spotkanie opłatkowe Odnowy w Duchu Św. odbędzie się 6 stycznia po Mszy św. wieczornej. (Więcej informacji dostępnych tutaj)

7. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko tzw. Pasterki .Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego. Porządek wieczerzy wigilijnej:

- zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.

- odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa

- kolęda

- modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia 

- wspólna wieczerza wigilijna

Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)w czasie wigilijnej wieczerzy

8. Msza św. tzw. Pasterka: w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, na Oś. Widok o 21.00, w Grodziszczuy o 22.00. 

9. W czwartek uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 7.00.; pozostałe Msze jak w niedzielę. W piątek –drugi dzień Świąt- na mocy dyspensy Bpa Diecezjalnego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W przyszłą niedzielę święto Św. Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Na Mszę św. o 12.00 szczególnie zapraszamy srebrnych i złotych Jubilatów. W czasie Mszy w intencji Jubilatów obrzęd odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkich małżonków.

11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela – podwójny numer z ciekawymi artykułami i dodatkami - w cenie 7 i 10 zł. 

12. Od tegorocznej pierwszej Niedzieli Adwentu aż do 2 lutego 2016 r. trwa w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. W tym okresie wszyscy wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 

13. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek dla dzieci jak i paczek żywnościowych w akcji Tak pomagam- na kwotę ponad 2000 zł - serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Do nabycia małe świece na Wigilijny stół i opłatki.

14. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjecie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji.

15. Za ofiary złożone na dogrzewania kościoła, oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 21.12.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


W każdy wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła.

Historia Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano


PORZĄDEK MSZY ŚW OD 31.08.2014r.


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.