AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Duszpasterskie
na XXX Niedzielę Zwykłą

11. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj i jutro nawiedza naszą Parafię i kościół kopia Cudownej Figury Św. Michała z Gargano. Naszym modlitwom przewodniczył będzie ks. Marcin Kałwik, którego serdecznie witamy. Zapraszamy do udziału w uroczystym powitaniu, które rozpocznie się dzisiaj o 17.15, następnie Msza Św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Msza św. pożegnalna w poniedziałek o 15.00. Szczegóły na plakatach. Kancelaria par. W poniedziałek nieczynna.

3. We wtorek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. i spotkanie. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę o Synu Bożym

4. W piątek o zakończenie Nabożeństw Różańcowych. 

5. W sobotę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Na Widoku Msza św. o 8.00, w Grodziszczu o 9.30. O 12.00 gromadzimy się przy bramie cmentarza. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych zakończone Mszą św. około 12.30 przy Nekropolii Kresowian. 

6. W niedzielę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. według porządku niedzielnego.

7. W czasie pierwszych ośmiu dni listopada Kościół daje nam przywilej uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, w każdym z tych dni pod warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca św., starania o uwolnienie od zgubnych nawyków lub grzesznych przyzwyczajeń. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św. 

8. W zakrystii można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym roku na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 3 do 22 listopada. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w sobotę i niedzielę o 17.30.

9. Zapraszamy również na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych –zwłaszcza z naszych rodzin - która odbędzie się w niedzielę 2.XI o 18.00 w naszym kościele. Po Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz z modlitwą różańcową zakończoną litanią za zmarłych. Prosimy przynieść lampiony, znicze, które postawimy na zapomnianych grobach.

10. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

11. PZSTiZ zaprasza na spektakl słowno-muzyczny p.t „Quo Vadis Domine”. Spektakl odbędzie się w Domu Kultury 30.X o 16.00.

12. Za ofiary dzisiaj złożone, a przeznaczone na cele misyjne oraz złożone w zeszłą niedzielę na remont kościoła w kwocie 5600 zł, serdecznie dziękujemy. W dniu dzisiejszym – w rocznicę Poświęcenia Kościoła - wszystkim troszczącym się o piękno naszego kościoła w wymiarze materialnym składamy wielkie Bóg zapłać! 

Świebodzin 26.10.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew NosalNAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Historia Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano


PORZĄDEK MSZY ŚW OD 31.08.2014r.


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.