AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA


Od 26.06.2015r. obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
Od poniedziałku do piątku  Msze św. o 7.00 i 18.00; w sobotę o 9.00 i 18.00; w niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. i 20.30. Na Widoku o 8.00, w Grodziszczu o 9.30.
W okresie wakacji nie będzie wspólnej modlitwy Koronką w kościele; zachęcamy do modlitwy -w miarę możliwości- tam, gdzie zastanie nas g. 15.00, czyli Godzina Miłosierdzia.


Ogłoszenia Duszpasterskie
na XVII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12:00 modlić się będziemy w intencji Siostry Anny w dniu Jej imienin.

3. O 17.00 zapraszamy na koncert p. Magdaleny Frąckiewicz, którą słyszeliśmy w czasie Mszy św.

4. W niedzielę 2 sierpnia odpust Porcjunkuli. 

5. W niedzielę 2 sierpnia przypada 7 rocznica śmierci ks. Benedykta Pacygi. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 12.00.

6. W poniedziałek Mszą św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie Odnowy w Duchu Św. Kolejne spotkanie w sierpniu po pieszej pielgrzymce.

7. We wtorek o 19.30 w naszym kościele odbędzie się koncert Muzyki Dawnej w ramach Przedsionka Muzyki w Raju. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

8. W środę na Mszę św. i spotkanie związane z festynem parafialnym zapraszamy Akcję Katolicką , PZC, Parafialna Radę Duszpasterską i wszystkich chcących pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia.

9. W środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie obowiązkowe dla pielgrzymów wyruszających w sobotę 1 sierpnia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy o przynoszenie wypełnionych formularzy zapisowych pobranych wcześniej z Zakrystii. 

10. Prosimy również o przyjęcie pielgrzymów Grupy Złotej z Międzyrzecza na noc z 31.07 na 01.08. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

11. W piątek, przeddzień wyjścia pieszej pielgrzymki zapraszamy wszystkich na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski. 

12. W sobotę 1 sierpnia o 7.00 rano zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę. O godz. 6.15 pakowanie bagaży do autobusu. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili sie w sposób duchowy lub materialny do zorganizowania pieszej pielgrzymki z naszej parafii.

13. Ks. Rafał odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w piątek 31.07 od godz. 700.

14. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji alkoholowej. Zachęcamy do tej konkretnej duchowej pomocy osobom uzależnionym.

15. Za ofiary złożone na remont kościoła 5112 zł i wszelką życzliwość, serdecznie dziękujemy.

16. Gościom i Parafianom życzymy owocnego i błogosławionego odpoczynku. Szczęść Boże! 

Świebodzin 26.07.2015, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


W każdy wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła.

Historia Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.