AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIAZapraszamy na VII Festyn Michała (szczegółowy program)


Ogłoszenia Duszpasterskie
na XXI Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. 

2. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. 

3. Dekretem ks. Bpa Diecezjalnego do pracy w naszej parafii powołany został ks. Rafał Goluch – jako wikariusz współpracownik. Serdecznie witamy ks. wikariusza i życzymy owocnej i twórczej pracy oraz radosnego pobytu w naszej parafialnej wspólnocie.

4. We wtorek uroczystość NMP Częstochowskiej. O 17.00, na plebanię zapraszamy na spotkanie: Apostolat Maryjny i Straż Honorową Niepokalanego Serca Maryi. O 17.30 każdy kto może niech przyjdzie na różaniec w intencji Kościoła prześladowanego na Bliskim Wschodzie.

5. W związku z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, który rozpocznie się 1 września prosimy o korzystanie z s. pokuty – codziennie przed Mszą św.

6. Zapraszamy na VII Parafialny, Rodzinny Festyn Michała, który odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Rozpocznie się Mszą św. o 12.00 odprawioną w intencji Organizatorów i Uczestników. Na czas festynu zostanie zamknięty ruch ul. Szpitalną, na co uzyskano stosowne pozwolenie. Ulica będzie zamknięta od godz. 8.00 do 22.00. Szczegóły na plakacie. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu festynu. Osoby które chcą się włączyć w to dzieło (przez dostarczenie ciast i innego prowiantu, czy osobiste zaangażowanie) proszone są o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Zapraszamy także na kolejne spotkanie organizacyjne które odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii.

7. Od 31 sierpnia wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. Nie będzie Mszy o 20.30, a będzie o godz. 15.00., a na Widoku o g. 8.00; od poniedziałku do piątku o 7.00, 9.00, i 18.00.

8. Za ofiary złożone na remont kościoła w kwocie 5300,00zł i te składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Świebodzin 24.08.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


PORZĄDEK MSZY ŚW OD 31.08.2014r.


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.