AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIAZapraszamy na VII Festyn Michała (szczegółowy program)


Ogłoszenia Duszpasterskie
na XXII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro Imieniny obchodzi nasza zakrystianka i przełożona Sióstr Pasterek s. Bronisława. Zapraszamy na Mszę św. w jej intencji o 18.00.

3. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. O 8.00 Msza św. zwłaszcza dla dzieci i o 18.00, dla młodzieży. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów.

4. Od dzisiaj wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św.. Od wtorku Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00; w sobotę o 9.00 i 18.00; w niedzielę nie będzie Mszy o 20.30, a będzie o godz. 15.00. Pozostałe Msze bez zmian.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę o 12.00 zapraszamy dzieci kl. 0 i I z tornistrami i przyborami szkolnymi, które pobłogosławimy.

6. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. i spotkanie we wtorek o 18.00.

7. W tym tygodniu I- szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po nabożeństwie zapraszamy Wspólnoty Parafialne i kandydatów do bierzmowania na adorację biblijną. Okazja do spowiedzi z racji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego i katechetycznego oraz I-szego piątku codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od 17.00. 

8. Chorych ksieża odwiedzą w sobotę od 7.00.

9. Dzieci ze szkoły podstawowej, które pragną pogłębić swoja przyjaźń z Panem Jezusem poprzez wspólną modlitwę, spotkania, aktywne uczestnictwo we Mszy świętej, zapraszamy na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00. w świetlicy Szkoły Katolickiej.

10. Spotkanie dla ministrantów ze szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek o 17.00; dla kandydatów i chłopców, którzy chcieli zostać ministrantami w środę o 17.00.

11. Dzisiaj Mszą św. o 12.00 w intencji organizatorów, ofiarodawców i uczestników festynu rozpoczynamy VII Parafialny, Rodzinny Festyn Michała. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w atmosferze żydowskiej muzyki i potraw, oraz domowych wypieków i innych specjałów oraz wielu niespodzianek i atrakcji. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie. 

12. Obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania- grupa ks. Macieja – rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o 15.00

13. W sobotę 20 września o 6.00 wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka do Rokitna. Dla lepszej organizacji prosimy o wcześniejsze zapisy w zakrystii i wpłatę 20 zł na cele organizacyjne w tym 10 zł za przejazd autokarem.

14. Do nabycia kalendarze na 2015 r.: jednostronicowe po 2 zł., wielostronicowe po 5 zł.

15. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

16. Za ofiary składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 31.08.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


PORZĄDEK MSZY ŚW OD 31.08.2014r.


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.