AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Duszpasterskie
na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Naszym duchowym przeżyciom przewodniczył będzie ks. dr Krzysztof Czapla-pallotyn, Dyrektor Sekretariatu Fatimskiego, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości łask Bożych. Szczegółowy plan na tablicach ogłoszeń. 

2. Z racji rekolekcji do środy włącznie nie będzie Mszy św. o 7.00 i spotkania Odnowy w Duchu św. Kancelaria parafialna w środę nieczynna. 

3. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości życia. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby z ubiegłego roku jak i chętnych, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji. Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; dla dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o 17.00. W czasie Gorzkich Żali zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy poświęcenie palm, natomiast 11.45 gromadzimy się przed kościołem, gdzie odbędzie poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła. 

6. W Niedzielę Palmową 29 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta, która rozpocznie się o 16.00 obok kościoła Matki Bożej.

7. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. Dzisiaj po Mszy św. PZC rozprowadzał będzie paschaliki na świąteczny stół. Ofiary za te świece – minimum 7 zł.- przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas. Natomiast do niedzieli 29 marca do koszy przy drzwiach kościoła będzie można składać żywność( mąka , cukier, makaron, olej, słodycze itp.) dla najbardziej potrzebujących rodzin.

8. Przypominamy ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty przekazane w czasie kolędy prosimy składać na tacę lub w zakrystii.

9. Raz jeszcze zachęcamy do udziału w Warsztatach Muzycznych w dniach 10-12 kwietnia. Szczegóły na plakatach. Prosimy chętne rodziny o przyjęcie uczestników spoza naszego miasta na nocleg w dniach 10-12 kwietnia, tj. z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii.

10. W sobotę 28.03 o 12.30 w kaplicy cmentarnej rozpocznie się ceremonia pogrzebowa Dzieci Utraconych. 

11. Za ofiary złożone na remont kościoła - 5000 zł - i składane na potrzeby parafii oraz wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 22.03.2015, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


Plan rekolekcji parafialnychPochówek "Dzieci Utraconych"


Warsztaty "Wyśpiewaj Miłosierdzie" 10-12 kwietnia 2015


W każdy wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła.

Historia Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano
Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.