AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Duszpasterskie
na XXIX Niedzielę Zwykłą

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj w Grodziszczu o 13.00 Msza św. Odpustowa ku czci Św. Jadwigi. Uroczystość przeniesiona z czwartku.

3. W środę w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II.

4. Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć s. bierzmowania zapraszamy jutro w poniedziałek o 19.00 na plebanię. 

5. Spotkanie informacyjno-organizacyjne przed rozpoczęciem przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla kl. II Gimnazjum odbędzie się w czwartek 23.X. Zapraszamy na Różaniec, Mszę św. i spotkanie.

6. Nabożeństwo Różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku i w niedzielę o 17.30, po różańcu Msza św. W sobotę różaniec o 8.30. Dla dzieci ze szkoły podstawowej o 16.30. 

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do tych dni, a także o modlitwie za zmarłych. Jak co roku można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do przygotowanej skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Karty można pobrać przy urnie oraz w zakrystii. W tym roku na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 3 do 22 listopada. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w sobotę i niedzielę o 17.30.

8. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Misje.

9. Za ofiary składane na potrzeby parafii, a dzisiaj przeznaczone na remont kościoła serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – 1600zł-Bóg zapłać. 

10. Jak zapowiadaliśmy wcześniej w przyszłą niedzielę i poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Peregrynacji Kopii Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano. Do soboty trwa Nowenna do św. Michała. W przyszłą niedzielę o 17.15 Różaniec i nabożeństwo oczekiwania. Następnie przywitanie figury na Pl. Jana Pawła – prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. O 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. O 20.30 Koronka do św. Michała i o 21.00 Apel Maryjny. W poniedziałek 27.X o 7.00 Msza z homilią, o 8.00 Godzinki, o 9.00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwem osób starszych i chorych; o 11.00 Msza dla dzieci ze szkoły podstawowej i błogosławieństwo z racji Nawiedzenia. O 15.00 Msza św. na zakończenie z Aktem Poświęcenia się Św. Michałowi. Więcej informacji na temat Figury dostępnych jest tutaj (link).

Świebodzin 19.10.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew NosalNAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Historia Cudownej Figury Św. Michała Arch. z Gargano


PORZĄDEK MSZY ŚW OD 31.08.2014r.


Zapraszamy na

Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.