Aktualności


 AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"
Mk 1, 15

Zapraszamy na
Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500 


Ogłoszenia Duszpasterskie
na Niedzielę Palmową

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy obrzęd poświęcenia palm. 

2. Dzisiaj zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Świebodzina. O 19.15 gromadzimy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie przejście wyznaczoną trasą do naszego kościoła. 

3. We wtorek o 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwa o uzdrowienie.

4. Kancelaria parafialna w Wielki Piątek nieczynna. 

5. Swoich chorych ks. Maciej odwiedzi we wtorek od 7.00. Do jutra prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. z racji świąt.

6. Rozpoczyna się liturgiczny obrzęd Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, oraz Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy, że udział w Świętym Triduum Paschalnym jest bezpośrednim przygotowaniem do i jednocześnie świętowaniem największej uroczystości: Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. Szczegółowy plan obok.

7. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na remonty.

8. Za ofiary złożone na potrzeby parafii te składane na seminarium duchowne i kwiaty do Bożego Grobu serdeczne dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 13.04.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


Porządek Triduum Paschalnego i Świąt


WIELKI CZWARTEK: Ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Następnie Przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ: Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od 8.00. Wieczorne Nabożeństwo Męki Pańskiej o 18.00. Przeniesienie P. Jezusa do Grobu i adoracja. do 24.00. Od 23.00 do 24.00 tradycyjnie adorację prowadzą mężczyźni. Bardzo proszę przystroić przydrożne krzyże. 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły : jakościowy i ilościowy oraz abstynencja od napojów alkoholowych.

Droga Krzyżowa dla dzieci o 12.00; dla młodzieży i dorosłych – z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji: o trzeźwość i nawrócenie parafian w piątek o 15.00. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia.

WIELKA SOBOTA: Adoracja N. Sakramentu w Bożym Grobie od 8.00. Od 18 do 19.00 - adoracja dla młodzieży i z młodzieżą. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o 11.00, 12.00, 13.00. 14.00 i 15.00. Na Widoku o 11.00 w Grodziszczu o 11.30. 

WIECZORNA WIGILIA PASCHALNA o 22.00 zakończona procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie na te uroczystość Paschalików, które rozprowadza PZC. , czy świec chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Msze św. jak niedziele czyli o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15,00 i 18.00. Na Widoku o 9.00, w Grodziszczu o 9.30. 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze św. jak w niedzielę. Również na Widoku o 8.00 Taca przeznaczona na KUL.
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.