AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

OD 29.06.2014 OBOWIĄZUJE WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚW.

Ogłoszenie o Festynie Michała

Ogłoszenia Duszpasterskie
na XVI Niedzielę Zwykłą

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W piątek 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy św. o 18.00 poświęcenie pojazdów.

3. W sobotę 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień modlitewnej pamięci o rodzicach i dziadkach. W tym dniu Imieniny obchodzi Siostra Anna. Msza św. w Jej intencji o 18.00.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Codziennie o 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 1 do 12 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie. Duchowi pielgrzymi wspierają modlitwą pątników. Karty duchowego pielgrzyma do odbioru w zakrystii.

6. Parafia w Jordanowie zaprasza w niedzielę 27 lipca na Odpust połączony z Festynem u Świętej Anny w Jordanowie. Szczegóły na plakacie.

7. Warto przeczytać: w GN „Zlecenie na profesora” s. 19; Kto komu robi łaskę s 39; Naturalne prawo człowieka – o klauzuli sumienia s. 48.; w Niedzieli „Pamiętajmy o niedzieli” s. 11; Bóg zawsze na czas- o naprotechnologi s. VI w Aspektach; Tęsknota za pięknem i prawdą s.38 b. ciekawy art. skierowany do nas wszystkich.

8. Za ofiary złożone dzisiaj na remont kościoła i te składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Gościom i Parafianom życzymy owocnego i błogosławionego odpoczynku. Szczęść Boże! 

Świebodzin 20.07.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal


Informacja Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski
Ks. Bpa Jana Wątroby Biskupa Rzeszowskiego

W ostatnim czasie obserwujemy z niepokojem, że wiele grup społecznych w imię źle pojętego pluralizmu i rozdziału Kościoła od Państwa, odmawia ludziom wyznającym wartości chrześcijańskie gwarantowanej im przez prawo naturalne i Konstytucję RP wolności sumienia. 

Pragniemy w sposób stanowczy i jednoznaczny zapobiec na przyszłość agresywnym działaniom grup ideologicznych i mediów, które publicznie odmawiają powszechnych praw człowieka wpisanych w jego naturę. Próbą takiego przeciwdziałania jest obywatelski projekt ustawodawczy określany w skrócie jako „klauzula sumienia pacjenta”. Powstał on w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne. Wielu pacjentów wprost wyraża potrzebę posiadania informacji o tym, jakie standardy moralne stosuje dana placówka medyczna. Wydaje się bezspornym, że pacjenci mają prawo do takiej wiedzy. Skoro tak, należy stworzyć im realne możliwości uzyskiwania niezbędnych informacji. 

Pacjent ma prawo wiedzieć, czy szpital, któremu powierza swe zdrowie i życie, hołduje zasadom moralnym odpowiadającym samemu pacjentowi. Tak jak pracownicy służby zdrowia mają prawo odmówić uczestniczenia w czynnościach sprzecznych z ich sumieniem, tak pacjenci mają prawo wyboru placówki pod kątem odpowiadających im standardów moralnych. 

Jako Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc i zaangażowanie się w zbiórkę podpisów pod tym projektem. Zebrano już ponad 70 000 podpisów, ale wciąż jeszcze brakuje ponad 30 000. Czas zamknięcia zbiórki podpisów pod projektem upływa dnia 20 lipca 2014 roku. 

Na taką listę popierającą projekt „klauzula sumienia pacjenta” będzie można się wpisać w przyszłą niedzielę. Prosimy o przyniesienie dowodów os. lub numeru  PESEL.


Zapraszamy na
Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500
Zapraszamy do archiwum

 

W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.W najnowszej „Niedzieli” polecamy:

Kwestia finansów Kościoła wzbudza emocje - co czwarty katolik nie wie, co to jest Fundusz Kościelny - artykuł ks. Marka Łuczaka „Ucho igielne Kościoła”.
Wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis zatytułowany „Prawa większości zagrożone” o walce o obecność Krzyża w Sejmie skłania do refleksji nad absurdem sytuacji, w której w imię poszanowania praw mniejszości deptane są prawa większości.

Zaś w naszym tygodniku „Aspekty” polecamy tekst „Magia to nie zabawa” wywiad z ks. Tomaszem Trębaczem.